Home Dijital Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu

by notizia24

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Türkiye-Kolombiya arasında ne gibi ilişkiler olabilir birinci derecede bunları görüşeceğiz. İkinci adım bölgesel konular olacaktır. Bir diğer önemli konu da dünyada terörün farklı boyutları var ama biri de uyuşturucu kaçakçılığıdır. Bunu da görüşeceğiz. Görüşmeden sonra da ikili olarak yapacağımız açıklamalar olacaktır.

Her şeyden önce terörle mücadele sati bir kavram değildir. Kuşatıcılığı çok çok geniştir ve bizim PKK ile mücadelemiz aynı zamanda AB’nin PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmesine şimdi ayrı bir kılıf uydurdular. Terör örgütü olarak kabul ettiklerini söylediler peki YPG’yi neden terör örgütü olarak kabul etmiyorsunuz.

YPG, PKK’nın doğurduğu bir terör örgütüdür. ABD bile bunlara görüşme noktasında birçok fırsatlar tanıyor. Başta Almanya olmak üzere İsveç’inde de Fransa’sında da hepsinde bu terör örgütleri her türlü gösteriyi yapıyor mu, yapıyor. Bunları biz kendilerine anlattığımız gibi, ikili görüşmelerde de hep anlattık, belgeler sunduk. Bakın bunlar terör örgütüdür, işledikleri suçlar ortadadır.  Bunların işlediği suçlarda ortadadır.

Ne yazık ki Batı bunları hala gizliyor, örtüyor. Başta Almanya olmak üzere, İsveç’te Finlandiya’da yürüyüşler yapılıyor. Verin bu teröristleri diyoruz bize vermiyorlar.

Bugün Hollanda Başbakanıyla geniş bir görüşme yaptık. İngiltere ve Finlandiya’nın da görüşme talepleri var. Aramızdaki telefon diplomasisini kesmemek adına görüşmeleri  yapmaya devam edeceğiz.

Her şeyden önce bu terör örgütlerinin bilgileri bizde olduğuna göre, ve mağduru da biz olduğumuza göre, NATO’ya bir terörö örgütü alınmasına biz evet diyemeyiz.”

Hibya Haber Ajansı

Related Articles

Leave a Comment