Home Dijital Gazete Eren Abluka-12 operasyonunda 2 terörist etkisiz hale getirildi

Eren Abluka-12 operasyonunda 2 terörist etkisiz hale getirildi

by notizia24

Eren Abluka-12 Şehit J.Er Cüneyt Kırlı operasyonu kapsamında, 2 terörist etkisiz hale getirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:

“Adana Jandarma Bölge Komutanlığı emir komutasında, Hatay-Gaziantep-Osmaniye illerinde icra edilmekte olan Eren Abluka-12 Şehit J.Er Cüneyt Kırlı operasyonu kapsamında, Osmaniye-Merkez-Küllü Köyü kırsalında  JÖH birlikleri ile teröristler arasında bugün çıkan silahlı çatışmada, 2 terörist silahıyla (2 M-16 piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliği belli oldu, biri Yeşil, biri Gri

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Amanos Sahada üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi’nde 2 milyon TL’ye kadar ödülle ”YEŞİL”*kategoride aranan, *İranlı Agit- Kotol kod adlı Hakim Bedri adındaki terörist olduğu belirlendi.

Diğer teröristin ise Sözde Amanos Sahada faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi’nde 500 bin TL’ye kadar ödülle ”Gri” kategoride aranan, Armanç Nesimi kod adlı Beraat Boztemir adındaki terörist olduğu tespit edildi. 
 
 Şehidimizin kanı yerde kalmadı!

Yeşil kategoride aranan Agit-Kotol  kod adlı Hakim Bedri adlı teröristin 30 Temmuz 2011 tarihinde, Kahramanmaraş/Ekinözü ilçesi Gaziler köyünde Uzm.J.III.Kad.Çvş. Abdülmecit Yıldırım’ın şehit edilmesi (1) Astsubay ve (1) Uzman Jandarma Çavuş’un yaralanması olayının faili olduğu tespit edildi.

Teröristlerin sözde Amanos saha olarak adlandırılan Hatay-Gaziantep-Osmaniye ve Kilis illeri bölgesinde, 2013-2021 yılları arasında erzak temin etmek amacıyla çok sayıda vatandaşımızı alıkoyma, yağma ve kundaklama olaylarına karıştığı tespit edildi.”

Hibya Haber Ajansı

Related Articles

Leave a Comment