Lenovo’nun potasında her basket, eğitime tam destek

Lenovo’nun potasında her basket, eğitime tam destek

Vakıf Katılım

Teknoloji devi Lenovo, Brand Week İstanbul kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile iş birliği içinde ziyaretçileri sosyal sorumluluk çerçevesinde anlamlı bir aktivite ile karşıladı. Lenovo, alanda kurulan basketbol potasına ziyaretçilerin attıkları basketler aracılığıyla çocukların 1 yıllık eğitim masraflarına destek oldu.

DÜNYANIN ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, 6-7-8 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleştirilen Brand Week İstanbul kapsamında ziyaretçileri sosyal sorumluluk çerçevesinde anlamlı bir aktivite ile karşıladı. Lenovo, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliği doğrultusunda, Brand Week ana girişinde kurulan basketbol alanındaki pota ile ziyaretçileri basket atmaya davet etti. Lenovo, ziyaretçilerin gönüllü performanslarıyla etkinlik süresince belirlenen 2000 basket hedefini geride bırakarak çocukların 1 yıllık eğitim masraflarına destek oldu.

Lenovo, Brand Week İstanbul’da ziyaretçilerden büyük ilgi gören sürprizinin yanı sıra Twitter ve Instagram hesapları üzerinden sosyal medya kullanıcılarını da #performansındibi etiketiyle paylaşım yapmaya davet etti. Kullanıcılar attıkları tweetler ve Instagram gönderileri ile basket sayılarına destek oldular.

Lenovo, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde eğitim alanında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile iş birliğine TEGV Öğrenim Birimleri’ndeki Tasarım ve Beceri Atölyesi desteği ile devam ediyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz 1 Ekim 2019 tarihinde Diyarbakır, Ergani TEGV Öğrenim Birimi’nde teknoloji ve yaratıcılığın bir araya geldiği Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışını gerçekleştirdikten sonra 22 Ekim 2019 tarihinde İzmir Gümüşpala Öğrenim Birimi’nde de Lenovo Tasarım ve Beceri Atölyesi açılışına destek oldu.

Hill & Knowlton Strategies